Новини


 

    Екскурсія в Меджибіж.

    Стежками старовинного Поділля.

     



      Канікули … Пора відпочинку і екскурсій, оздоровлення і насолоди. Для  учнів  6-го  та  7-го класів   Гранівської СЗШ  І – ІІІ ступенів, у цьому році вони були особливими,  адже  діти разом  зі своїми  класними  керівниками  Шевчук  Надією  Зіновіївною  та  Байдою  Оксаною  Іванівною  побували у старовинному історичному місті Меджибіж.

       В Меджибожі знаходиться друга за популярністю та відомістю фортеця Хмельниччини (після Кам’янця-Подільського). Назва походить від того, що поселення розташоване “межи Бугами”: тут Південний Буг з‘єднується з своєю лівою затокою Бужком.

       Неподалік від фортеці – руїни пізньоготичного Троїцького костелу 1600-1632 рр., фундованого магнатами Синявськими . Поруч – залишки келій домініканського монастиря.

    Вражають  і  розміри замку , його площа становить  4 га, а довжини стін від 85 до 130 метрів. В середині фортеці збереглися руїни палацу Сенявських та костелу (1586р.)

       Колись давно Меджибіжська фортеця була цитаделлю, яку захищали земляні вали. Ядро цього форпосту давньоруських часів історики, що провадять вже скільки років розкопки на замковому подвір’ї, виявили на глибині 11 метрів. Тоді укріплення займало площу на схилі високого пагорба. Храм на території фортеці існував вже в ті часи.

        Над місцем з’єднання Бужка і Бугу виростала вежа з брамою, від якої фортечні мури розходилися на північ і захід. На рогах фортечних мурів стояли круглі вежі, одна з них збереглася дотепер у перебудованому вигляді. Підступи до брами захищав прямокутний барбакан (передукріплення). Його в’їзна брама мала герсу (пристрій для підняття й опускання воріт) ворітниці, про що свідчать щілини завширшки 28 сантиметрів в муруванні одвірків. Якщо б ворог прорвався через першу перешкоду – герсу, внутрішній простір передукріплення боронили б з навколишніх дерев’яних галерей.

     Відвідали музейну  експозицію, присвячену   пам'яті  жертв Г олодомору.

      Містечко Меджибіж   є великим паломницьким центром хасидів, адже саме тут жив і помер засновник хасидизму Баал Шем Тов (БеШТ).

       Завершальним акордом   екскурсії  стало  відвідання  Хмільницького  дельфінарію.

       Сповнені приємними враженнями повернулися до рідного Гранова.

     

     



    11.11.2015 | Aдмін

    Вернутись назад