Новини


 

    Дотик до прекрасного

    22  вересня  учні  нашої  школи  під  керівництвом  учителів  Байди  О. І.,  Шевчук  Н. З.  та  заступника  директора  Уманець Н. Г.  побували  у  музеї  Миколи  Леонтовича,  що  знаходиться  в  с. Марківка  Теплицького  району



    Головна мета  експозиції – уславлення імені нашого земляка Миколи Дмитровича Леонтовича – видатного українського композитора, хорового диригента, фольклориста, педагога i громадського діяча, який вписав яскраву сторінку в історію української музики.

    Чудовий  сучасний  музей,  цікава  розповідь  екскурсовода,  а  ще - музика  композитора - земляка,  що  лунала  звідусіль,  заполонили  увагу  наших  школярів.  

    Цей  музей  не  схожий  на  інші.  Тут  стародавні  речі  гармонійно поєднуються  з  новітніми  технологіями,  які  застосовані  для  того,  аби  відвідувачі  краще  відчули  кожну  нотку  геніальних  творів  композитора.

    Експозиція музею М. Д. Леонтовича розміщена у чотирьох експозиційних залах.
    У найбільшій за площею першій залі, відповідно до художнього рішення, експозиція побудована у вигляді паралельного демонстрування експозиційного матеріалу: на стіні розташовані крупноформатні пейзажні світлини населених пунктів, де у різні періоди жив композитор, а в експозиційній консолі вздовж стін подані експонати та документальні матеріали.
     

    Знаковим і смисловим центром цієї зали стали розміщений на центральній стіні крупноформатний портрет М. Д. Леонтовича роботи Б. Реріха 1921 р. та родинне піаніно Леонтовичів.

    Карта Вінниччини, на зворотній стороні стіни, символізує назву першого експозиційного розділу «Вінниччина – батьківщина М. Д. Леонтовича», де нанесені населені пункти, з якими пов'язаний життєвий шлях митця.

    Візуальний акцент експозиції цієї зали – каліграфічна композиція із назвами творів славетного композитора та копії партитур його творів.
     
    Для проведення  культурно-освітніх заходів тут застосовуються аудіо- та аудіовізуальні інсталяції системи мультимедійного супроводу, встановлений мультимедійний термінал, до медіабази якого ввійшли: біографія композитора, ноти оригінальних творів М. Д. Леонтовича та народних пісень у його обробці, аудіо- й відеозаписи виконання творів композитора, кіно-, теле-, відеосюжети про життя і творчий шлях М. Д. Леонтовича, які не були висвітлені у музейній експозиції.
     
    У другій і третій експозиційних залах здійснено реконструкції кабінету батька композитора – священика Дмитра Феофановича Леонтовича та вітальні родини Леонтовичів. Відтворення реальної обстановки життя і діяльності священика здійснено в кабінеті батька, який не зраджуючи сімейним традиціям протягом кількох поколінь служив на духовній ниві. У цій експозиційній залі представлені ікони, богослужбові і духовні книги, предмети для звершення церковних таїнств, верхній одяг та головні убори духівництва того часу.
     
    Комплекс предметів присвячений загибелі Миколи Дмитровича, адже останні хвилини свого життя він провів у батьківській хаті в Марківці. На подіумах у вигляді дощатих помостів, які стилізовано відтворюють фрагменти дерев’яної підлоги, у кабінеті і вітальні експонуються меморіальні предмети, зокрема меблі.
     
     
    У експозиційному розділі четвертої зали «Вшанування пам’яті М. Д. Леонтовича» представлені матеріали, що розповідають про заходи і події після смерті композитора. Зокрема, створення Всеукраїнського музичного товариства ім. Леонтовича та його філій, вшанування пам’яті композитора за кордоном, пам’ятні місця, пов’язані з його іменем, фестивалі і музичні свята, встановлені на честь митця пам’ятники та меморіальні дошки тощо.
     
    Учні  з  захопленням  переглядали  підбірку  відеозаписів  з  виконанням  "Щедрика"  співаками  різних  країн.
     
     І  гордість  переповнювала  кожного,  адже  ми  живемо  на  цій  благословенній  землі,  де  ступала  нога  видатного  композитора  Миколи  Леоновича
     
      
     
       
     
     
     
    І  діти,  і  дорослі  вдячні  сільському  голові  Боднюку  В. М.  за  надану  можливість  відвідати  музей  і  доторкнутись  до  прекрасного.
     


    24.09.2017 | Aдмін

    Вернутись назад