Новини


 

    Незабутня подорож до Києва

    Учителі та учні СЗШ І-ІІІ ступенів с. Гранів , дуже люблять  подорожувати.



     Розпочалась наша  екскурсія  з пішохідно-велосипедного мосту, що з’єднує парк “Володимирська гірка” з Аркою дружби народів  та вулиць стародавнього Києва.
      Ми перенеслися в древній Київ на сотні років назад, відчули атмосферу старого міста і дізналися більше про найдавніші споруди , які пам’ятають численні війни, зміни влади і режими, але як і раніше стійко стоять, пошепки розповідаючи свої історії. Побачили неймовірні пам’ятки архітектури, що збереглися до наших часів. Поринули в атмосферу минулого біля Михайлівського Золотоверхого монастиря, який відновлювався, як фенікс, з руїн і після навали хана Батия, і після варварського знесення радянською владою. Побували коло фундаменту найдавнішої споруди міста – Десятинної церкви. Відкрили для себе історію загадкових Золотих Воріт та Софіївського собору, побудованих ще Ярославом Мудрим тисячу років назад. Відчули велич правителів минулого біля пам’ятників видатному гетьману Богдану Хмельницькому і великій жінці - княгині Ользі. Дізналися більше про Софійську площу і Старокиївську гору, адже саме звідси починався Київ. Насолоджувалися пізнавальною прогулянкою по Андріївському узвозі, де побачили архітектурну перлину бароко – Андріївську церкву, дізналися, чому ж у неї немає дзвонів. Сфотографувались біля пам'ятника Проні Прокопівни та Голохвастова. Від церкви спустились до найстарішого району міста Києва – Подолу, сповнений духом торгівлі, моди, ярмарків. Кожна церква тут, кожен будинок оповиті легендами та цікавими історіями, які сягають сивої давнини.
      Також  ми прогулялись  вулицями аристократичних Липок. Історія місцевості із такою романтичною назвою починається у середині 18 століття, до того ж – не менш романтично – із будівництвом палацу для царських осіб та висадкою розкішного липового гаю навколо нього. Не минуло й ста років, як чудовий липовий гай був знищений у зв’язку з інтенсивністю забудови. Залишилась лише назва – Липки. Це сучасні вулиці Печерська, з поміж яких – Шовковична, Пилипа Орлика, Інститутська, Банкова та власне Липська. Тут оселяються представники київської знаті: відставні військові, купці, промисловці. За радянських часів на зміну старовинним особнякам приходять важкі урядові споруди та будинки номенклатурних робітників. 
      Під час подій Євромайдану саме на вулицях Липок стався найбільший за роки незалежної України злочин влади проти власного народу - розстріл активістів антивладних протистоянь із снайперських гвинтівок. Жертвами так званої "антитерористичної операції" стали сотні людей. Наразі обговорюють питання про перейменування вулиці Інститутської у вулицю Небесної сотні.
      Хрещатик та Майдан Незалежності – головної вулиці та площі міста. Особливо тут красиво у восени. Ми насолодилися можливістю неспішно прогулятися Хрещатиком, відчути атмосферу міста.
    Зовсім не хотілося прощатися з містом , але наша подорож добігала кінця. І ось вже ми, стомлені, але щасливі, у автобусі. До пізньої ночі ділились враженнями, весело сміялись над пригодами. Хтось вперше побував  у  Києві, хтось емоційно пригадував ескалатори та всі разом раділи тому, що навчаємось в Гранівській школі, де маємо можливість змістовно проводити канікули разом  з  нашими  невтомними  учителями: Байдою Оксаною  Іванівною  та Шевчук Надією Зіновіївною.
     
     
     
     
     
     
     


    31.10.2019 | Aдмін

    Вернутись назад