Новини


 

  Закохана у мистецтво

  Правду кажуть, що талановита людина – талановита в усьому.    Наталія  Олексіївна  Манжос -  учителька  образотворчого  мистецтва  Гранівської  загальноосвітньої   школи  І-ІІІ ст. ім. О.Мельника.  
    Та окрім малювання  у   Наталії  є ще один, незвичайний талант – вона виготовляє  ляльки-мотанки.
    Мотанка — це не звичайна лялька, не іграшка, а справжній родинний оберіг. Здавна наші предки надавали їй символічного, сакрального змісту. Вона виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею, символом матері — продовжувачки роду та зв’язку з поколіннями. 
    Часто у народі побутує думка, ніби такі ляльки наділені магічними властивостями. Нашу українську ляльку-мотанку іноді порівнюють з африканською лялькою-вуду.  Наталія розповідає, що у свої вироби ніякої магії не вкладає, окрім позитивних думок та добрих намірів.
    Лялька-мотанка   – могутній магічний талісман, символ зв’язку між поколіннями. Виготовляючи ляльку, кожна майстриня вкладає у неї власну енергію, певні думки і побажання. Вірити чи не вірити в особливу силу ляльки-мотанки – особистий вибір кожного. Однак , якщо віриш у щось хороше, то воно обов’язково здійсниться.
   
   
   
   
   
   
   


  22.11.2021 | Aдмін

  Вернутись назад